Karibská kráska Kuba

cena od 36 800 Kč termín: 18.2.2018 délka: 20 dní (zájezd č. 477242)

20 - denní zájezd

Kuba je neobyčejně půvabný ostrov plný překvapení. Pod žhavým karibským sluncem se tu snoubí překrásná subtropická příroda i nádherné koloniální památky, stejně jako předpisy a nařízení, nad nimiž zůstává rozum stát. Tyrkysové moře i džunglí porostlé hory plné vodopádů, všudypřítomné památníky kubánské revoluce i plantáže s tabákem a cukrovou třtinou, billboardy s Che Guevarou a nesmrtelným Fidelem Castrem, stejně jako fantastická muzika a temperament vlnících se těl v rytmu divoké salsy. A do toho věci tak prozaické jako stále pojízdné automobily z 50. let. Jen stěží uvěříte, že ještě fungují. Ale především zůstává Kuba bezpečnou zemí, kterou rozhodně stojí za to poznat blíže. Vynikající kubánský rum ani doutníky snad netřeba představovat. Parádním zpestřením zájezdu bude koupání na bělostných karibských plážích, výlety turistického charakteru i taneční večírky v rytmu salsy. Procestujeme ostrov těmi nejrozmanitějšími dopravními prostředky, budeme bydlet přímo v kubánských rodinách a užívat si skutečně autentické zážitky tropického ráje. 
Kuba stojí na prahu velkých změn, historie se píše v přímém přenosu a sbližování s USA slibuje těžko představitelný vývoj.. chcete-li Kubu poznat takovou, jak o ní sníte, opravdu není na co čekat!

Program : 1. - 3. Přelet do HAVANY  - hlavního města Kuby. Ubytujeme se v blízkosti historického centra a nasajeme živelnou atmosféru pulzujícího srdce Karibiku. Projdeme si ulice Staré Havany, slavné nábřeží Malecón i promenádu Prado s Capitolem. Navštívíme středověkou pevnost El Morro střežící havanský záliv, muzeum rumu i fabriku na výrobu těch nejlepších doutníků i náměstí Revoluce s monstrózními památníky historickým velikánům. Se sklenkou daiquirí či mojita si zavzpomínáme na Ernesta Hemingwaye ve vyhlášených barech La Floridita a La Bodeguita del Medio. Po večerech se třeba seznámíme i s rytmy divoké salsy a navštívíme třeba i slavný kabaret Tropicana.

4. - 6. Přesuneme se na  západ do malebného údolí VINALES v provincii Pinar del Rio, kde budeme poznávat nádhernou přírodu v krasové oblasti snových vápencových hor ve tvaru homolí zvaných „mogoty“. Navštívíme vyhlášené tabákové plantáže a farmy, kde se sklízí a suší tabák, ochutnáme poctivý místní doutník. Prozkoumáme také rozsáhlý jeskynní systém Cueva de Santo Tomás a užijeme si odpočinek na pobřeží Mexického zálivu - na ostrově Cayo Jutías s nejjemnějším běloučkým pískem a mořskými hvězdicemi.

7. - 10. Přes slavnou Zátoku Sviní a krokodýli farmu v zátoce Zapata se přesuneme do přístavního města CIENFUEGOS  a dále do příjemného městečka TRINIDAD  s nádhernou koloniální architekturou a tradiční muzikou na slavných schodech. Ubytujeme se v těsné blízkosti historického centra a užijeme si atmosféru městečka i krásného okolí. Odpočineme si na proslulé karibské pláži Ancón, nebo si se zájemci (pěšky či na koních) vyrazíme na turistiku do pohoří Siera del Escambray. Dokonalou karibskou lahůdkou je také celodenní plavbu katamaránem do ostrovního ráje CAYO BLANCO DE CASILDA (fakultativně, 50 CUC).

11. - 14. Přes městečko Camaguey se přesuneme do NP Turquino a se zájemci podnikneme dvoudenní výstup bujnou džunglí na jeho nejvyšší vrchol Pico Turquino (1.974 m) (cca 50 CUC, včetně polopenze, místního i českého průvoce a přenocování v chatkách v džungli). Ostatní si užijí odpočinek na pobřeží. Poté se všichni přesuneme do SANTIAGO DE CUBA - města "kubánské revoluce" i kolébky všech kubánských hudebních stylů. Zde si naši pozornost zaslouží katedrála, nejstrarší dům na ostrově z roku 1522, mohutná pevnost Castillo de San Pedro del Morro  na pobřeží Karibiku i slavná kasárna Moncada. Kultury se nabažíme v proslulé Casa de la Trova, kde to každý večer tepe živou muzikou.

15. - 20. Přesun do městečka BARACOA, kde poprvé narazil Kryštof Kolumbus na americký břeh a započal tak histrorii Nového světa. Tento nejvýchodnější cíp ostrova se svým unikátním mikroklimatem, exotickou vegetací a rázovitou venkovskou atmosférou je pravým vyvrcholením tropického putování, snadno si zde budeme připadat jako v ráji. Užijeme si divoký příboj Atlantiku, romantické koupání uvnitř jeskyně Cueva del Agua i výpravu do bujných subtropických porostů obklopujících rybářskou zátoku Boca de Yumurí. Fakultativně vystoupíme na místní dominantu - stolovou horu EL YUNQUE (569 m) porostlou tropickým pralesem. Na závěr se vnitrostátním letem přesuneme zpět do Havany a následně domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den - tedy 20. den zájezdu.

Ubytování: privát

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

59 350 Kč
Základní cena od 59 350 Kč

Iberostar Varadero

Kuba, Varadero
Poloha: Varadero, přímo na krásné písečné pláži, obklopený tropickou vegetací, cca 20 minut jízdy od centra, vzdálenost od letiště Varadero cca 45 minut. Vybavení: 386 prostorných pokojů a suite v 11 budovách. 5 restaurací, diskotéka, 4 bary, snack bar,  3 venkovní bazény, 1 vnitřní bazén, dětský bazén, malý…
termín: 24.10.2017 délka: 9 dní
83 990 Kč
Základní cena od 83 990 Kč

Kuba a Panama s relaxem u moře

Kuba
Havana • Pinar del Rio • Varadero • Panama City • Playa Bonita Upozornění : K vyřízení kubánského víza je nutné zaslat kopii stránky pasu (str. s nacionály) na mail destinacni@firotour.cz. Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : vstupy do objektů a památek při prohlídkách na Kubě nejsou…
termín: 9.2.2018 délka: 12 dní
53 990 Kč
Základní cena od 53 990 Kč

Hotel Mar del Sur **, Varadero

Kuba, Varadero
Kubánská riviéra. Hotelový areál s 366 pokoji pro nenáročné turisty se nachází přímo v centru Varadera. Pláž: písečná pláž 250 metrů od hotelu, oddělená místní komunikací. Bar, lehátka a slunečníky zdarma. Ručníky na vratnou zálohu. Vybavení: bazén (lehátka a slunečníky u bazénu k dispozici zdarma),…
termín: 26.10.2017 délka: 12,13 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Camaguey Aeropuerto 24 °C
CANAGUA 33 °C
CAYO LARGO D SUR 29 °C
Cienfuegos, Las Villas 24 °C
Guantanamo, Oriente 26 °C
Havana 24 °C
HOLGUIN (CIV/MIL 26 °C
SANTA CLARA 23 °C
Santiago De Cuba, Oriente 24 °C
Varadero, Matanzas 23 °C

Základní informace

Kuba

Kuba
Hlavní město: Havana
Počet obyvatel: 11 173 442
Měna: CUP
Rozloha: 114,494 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://kuba.vasezajezdy.cz/zajezdy/karibska-kraska-kuba-477242/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://kuba.vasezajezdy.cz